Radiozlot 2014 w Mikołowie (m.in. QRP, SOTA)
27.04.2014 - Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprasza krótkofalowców, CB-stów oraz sympatyków radia na Radiozlot na Sośniej Górze, który odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

Opierając się na doświadczeniach z Pikniku Eterowego w Koniakowie oraz aktywnościach wśród szkolnej młodzieży od paru lat organizujemy na terenie Ogrodu, zwanego potocznie Sośnią Górą, radiowe gry terenowe, których celem jest zainteresowanie uczestników radiem i krótkofalarstwem.

Aby motywować nasze radiowe środowisko w tym roku Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprasza na Radiozlot do Mikołowa, na Sośnią Górę:

1. Termin: 27 kwietnia 2014r (niedziela), godz. 11.00 -17.00.
2. Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, ul. Sosnowa 5, Mikołów, GPS: 50.181962N, 18.829702E strona internetowa: http://www.sibg.org.pl
3. Program Radiozlotu:

- Radiowa gra terenowa „ I ty możesz zostać krótkofalowcem” – uczestnicy rozwiązują krzyżówkę odwiedzając stanowiska, które przedstawiają aspekty krótkofalarskiego hobby ( łączność foniczna, karty QSL, telegrafia, mody cyfrowe, łowy na lisa, montownia ). Hasło będące rozwiązaniem krzyżówki umożliwi uczestnikowi otrzymanie certyfikatu oraz upominku. Na wszystkich uczestników czekają cenne nagrody wyłonione w dwóch losowaniach o godz.13.30 oraz 16.30.

- Spotkanie sympatyków " QRP, SOTA oraz technologii mobilnych" poprowadzą fani tytułowych aktywności : Mariusz SP9AMH oraz Kuba SQ9SHR. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w sali multimedialnej.

- Spotkanie sympatyków starych radioodbiorników " Radio retro" poprowadzą miłośnicy oldschool'owych konstrukcji - Piotr SP9GZP i Grzegorz SO9AHG. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w sali multimedialnej. Tam też czynna będzie historyczna wystawa.

- Biblioteka radioamatora - w czasie Radiozlotu czynna będzie tematyczna biblioteka. Można będzie skorzystać z jej zasobów.

- Pracować będzie radiostacja klubowa SP9PKS na pasmach KF.

- Wśród krótkofalowców oraz CB-stów, którzy nas odwiedzą i zarejestrują się rozlosowane będą cenne nagrody o godz. 15.00.

- Przewidziano również możliwość prezentacji tematycznych proponowanych przez uczestników - ZAPRASZAMY do dzielenia się wiedzą, doświadczeniami i spostrzeżeniami.

4. Wyżywienie: na terenie Ogrodu znajduje się bar oraz działał będzie catering.
5. Małe dzieci znajdą wspaniały plac zabaw. Odwiedzający mają do dyspozycji wieże widokową, mnóstwo alejek spacerowych wśród wielu gatunków roślin a także ofertę handlową związaną w obchodzonym w tym czasie Dniem Ziemi.
6. Prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w Radiozlocie na adres: sp9pks@poczta.onet.pl. Pozwoli nam to dobrze przygotować się na przyjęcie Szanownych Gości.

Serdecznie zapraszamy Krótkofalowców, CB-stów, sympatyków radia oraz tych, którzy być może pierwszy raz zetkną się z krótkofalarstwem.
Dołożymy starań, aby to spotkanie przerodziło się w ciekawe hobby.


SP9PKS team


  PRZEJDŹ NA FORUM