NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » HYDE PARK » SPOTY NA SOTAWATCH

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Spoty na sotawatch

  
SQ9APD
08.05.2018 21:09:41
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Kraków, KO00ab

Posty: 1424 #2543635
Od: 2011-8-14


Ilość edycji wpisu: 1
Obowiązki? Tak, ale jak nie idziesz w góry z dzieciakami. Staram się robić maksymalną ilość łączności, ale jak sytuacja wymaga to przerywam aktywację i mam w poważaniu "obowiązki" - dlatego się nie spotuję, bo nie wiem czy będę mieć czas dla wszystkich. Nie każ mi wybierać: góry z dziećmi lub góry z radiem. To mój problem, że się nie zaspotuję i mam problem z aktywacją.
_________________
Pozdrawiam
Manager SOTA SP
nasłuch: FM 145.550MHz
kontakt: sota.poland(at)gmail.com
  
Electra19.10.2019 02:21:21
poziom 5

oczka
  
SQ6GIT
13.05.2018 10:41:18
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: JO81LB / JO80TU

Posty: 703 #2544903
Od: 2014-3-30
  sq9rza pisze:

  Hej. Mój dorobek jako aktywatora jest raczej mizerny ale staram się alert zostawić jak się gdzieś wybieram. Niestety niesie to za sobą ryzyko, że plany sobie a życie sobie i nie zawsze się uda zrobić planowaną aktywację.

Kiedyś na początku "kariery SOTA" wyczytałem taki dekalog u Tomka SQ9HT. Z większością się tam zgadzam, ale nie zgadzam się z tym, żeby sobie darować Alert, jeśli miejscówa jest jakoś popularna i łowcy ją już mają wielokrotnie w logach. Alerty warto dawać, bo aktualnie jako przymusowy łowca powiem, że wypatruję, kto i orientacyjnie kiedy będzie aktywował, staram się dopasować swoimi działaniami tak, aby mieć szansę złowienia. Zatem nie tylko Spoty, ale i Alerty wg mnie zawsze mają sens.

  SQ9APD pisze:

  Rozumiem, że krótkofalarstwo bez spot'ów, "prognozerów" propagacji, GPS-ów, APRS-ów, track'ów, itp... już nie istnieje - jakie to smutne. Jak jestem w domu to radio jest włączone, mogę podejść i odpowiedzieć na zawołanie, to fajnie, a jak nie to obchodzę się smakiem - przecież w ciągu kilku tygodniu na pewno ktoś będzie na tym szczycie. No dobrze, wiesz, że ktoś będzie, wyskakujesz z roboty na godzinkę, wołasz i wołasz, ale pile'up Cię "tłamsi", mija godzina, trzeba wracać do pracy a łączności nie ma - złość, niedosyt? Może trzeba się nauczyć cierpliwości? W ciągu roku czy dwóch chcesz być na topie rankingów? To popytaj najlepszych ile im to zajęło czasu: Robert, Miłosz, Mariusz, Zbyszek...

Wg mnie spoty pomagają, bo czasy, gdy krótkofalowiec siadał i sobie kręcił gałą są coraz odleglejsze - z przyczyny prostej, zglobalizowaliśmy się i zamerykanizowaliśmy, to i czasu na rodzinę i hobby mamy mało. Spoty pomagają być w tym hobby. Technologia idzie do przodu, poza APRS, GPS, RBN, itp są jeszcze radia SDR śledzące całe spektrum pasma i optymalizujące poszukiwania kręcąc gałą... :-) A i są też skimmery i taki software połączony z siecią światową pomaga naprawdę uzyskać optymalizację poszukiwań i fajne łączności. Na szczęście nadal jest miejsce dla starych dobrych hamsiaków, odpalających TRX z lampami, kręcących gałą, wyciągających klucz poniemiecki i titających na drugi koniec świata. I to jest w tym hobby super, nie można się znudzić i każdy znajdzie swoją norkę. :-)
_________________
siemdiesiattri de SQ6GIT
sq6git.blogspot.com
twitter.com/sq6git
  
SQ9HT
14.05.2018 00:29:03
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Cracovia

Posty: 888 #2545201
Od: 2011-8-25
  SQ6GIT pisze:

  ...
  Kiedyś na początku "kariery SOTA" wyczytałem taki dekalog u Tomka SQ9HT. Z większością się tam zgadzam, ale nie zgadzam się z tym, żeby sobie darować Alert, jeśli miejscówa jest jakoś popularna i łowcy ją już mają wielokrotnie w logach.

Zdaje się pisałem o poście na Forum nie o alercie ale ok, przyznaje, że to akurat jest jedno z głupszych przykazań.

_________________
Pozdrawiam,
Tomek SQ9HT (ex SQ9OZH) http://www.sq9ht.pl

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » HYDE PARK » SPOTY NA SOTAWATCH

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta